خانه مدیریت پرسشنامه شایستگی های مدیران در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات

پرسشنامه شایستگی های مدیران در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات

421
1
پرسشنامه شایستگی های مدیران در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات

پرسشنامه شایستگی های مدیران در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات

پرسشنامه شایستگی های مدیران در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات توسط شیلر  در سال ۲۰۰۳ طراحی شدو دارای ۱۷ سوال  می باشد.

تعریف مفهومی متغییر پرسشنامه :

مدیریت پر پایه شایستگی یا به عبارت دیگر مدیریت منابع انسانی با رویکرد شایستگی، بعد از مقاله مهم لاولر (۱۹۹۴) مطرح شد که در آن مقاله از اهمیت شایستگی در سازمانها سخن به میان آمد. لاور سیر تحولی سازمانها، از سازمانهای تحلیل شغل-محور، به سازمانهای شایستگی محور یا شایسته سالار را بررسی کرد.

  1. هر شغلی به مجموعه شایستگی های منحصربفردی برای انجام موثر نیاز دارد. افرادی که شغل را اجرا می کنند باید از این شایستگی های برخوردار باشند. یکی از ابعاد جالب و ارزشمند این اصطلاح این است که روی توانایی های فرد تمرکز نمی کند، بلکه بر توانایی یادگیری فرد تاکید می ورزد. این رویکرد نوآورانه بتدریج میان کارشناسان استخدامی و شرکت های آموزشی بشدت محبوب شد.
  2. شایستگی ها بهمراه شاخص های رفتاری منحصربفردشان تسهیل کننده نمایش رفتارهای و مهات های مناسب می باشد. این شایستگی های نه مجموعه ای از وظایفی است که مانند یک ربات باید اجرا شود و نه قابلیت خاصی است که هرگز نمایش داده نمی شود.
  3. شایستگی شامل انگیزش، خودآگاهی، علاقه و تمایل به نشان دادن عملکرد موثر می باشد.

تعریف عملیاتی متغییر پرسشنامه

در این پژوهش منظور از  شایستگی های مدیران در زمینه فناوری اطلاعات نمره­ای است که کارکنان به سوالات ۱۷ گویه ای پرسشنامه شایستگی های مدیران در زمینه فناوری اطلاعات می­دهند .

دانلود:پرسشنامه شایستگی های مدیران در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات

یک نظر

  1. […] رویکرد شایستگی در مدیریت منابع انسانی رویکرد جدیدی نیست . رومی‌های قدیم ، شکلی از شایستگی را در تلاشی برای ارائه ویژگیهای یک ” سرباز خوب رومی “به‌کار بردند. معرفی رویکردهای مبتنی بر شایستگی در محیط سازمان ، از حدود سال ۱۹۷۰ شروع شده و از آن زمان به بعد ، توسعه و کاربرد سریعی داشته است . دیوید مک کللند ،‌روانشناس برجسته دانشگاه هاروارد ، در توصیف ایده ” شایستگی ” در ادبیات منابع انسانی معروف است . […]

پاسخ دادن

لطفاً نظرتان را بنویسید
نامتان را وارد نمایید