خانه مدیریت چرا رولکس برند برتر است؟

چرا رولکس برند برتر است؟

592
0
چرا رولکس برند برتر است؟

چرا رولکس برند برتر است؟

جواب این سوال که چرا رولکس برند برتر است نیاز به کالبد شکافی و برسی تاریخچه و ساست های شرکت است که ما ان را برای شما شرح خواهیم داد.

رولکس از جمله مهم‌ترین برندهایی است که با یادآوری ساعت مچی در ذهن بسیاری از مردم جهان، خاطر نشان می‌شود. بر این اساس باید گفت این برند در ذهن بسیاری از مردم جهان ریشه دوانده است و به عنوان یک برند لوکس شناخته می‌شود، حتی افرادی که توانایی خرید این ساعت را نیز نداشته باشند، با نام و هویت آن کم‌وبیش آشنا هستند، در این مقاله تلاش می‌کنیم تا رمز موفقیت برند صدوچند ساله‌ی رولکس را برای تبدیل شدن به نامی جهانی بررسی کرده و ابزارهای تبلیغاتی این برند را به عنوان یکی از مطرح‌ترین برندهای ساعت مچی تبیین کنیم.
این کمپانی که در سال ۱۹۰۵ تاسیس شد، توانسته در این دوره‌ی صد ساله به موفقیت چشم‌گیری در زمینه‌ی تولید ساعت‌ دست پیدا کند؛ برندی که در کنار نام خود مفاهیمی مانند ثروت، موفقیت و نفوذ را به ذهن متبادر می‌کند.

برای مطالعه بیشتر:مهارت هایی برای موفقیت از نظر ۳ میلیاردر خود ساخته


ساعت‌های مچی رولکس بیش از هر چیزی منحصر‌به‌فرد هستند و طراحی خاص خود را دارند، ضمن این‌که استفاده از فناوری‌های جدید نیز از دیگر خصایص عمده‌ی این برند محسوب می‌شود، می‌توان گفت برند رولکس مشتریان خاص خود را دارد و به همین دلیل نیز در طراحی و ارائه محصولات خود به شدت سخت‌گیر بوده و کیفیت بالای محصول را در دستورالعمل تولیدات خود قرار داده است، به همین علت نیز این برند توانسته است مشتریان خاص و در عین حال وفاداری را پیدا کند که تنها برند مورد نظر آن‌ها برای ساعت مچی، نام لاکشری رولکس است. رسیدن به چنین مرحله‌ای که وفاداری مشتری نام دارد، در گرو ارائه محصولات بی‌عیب‌ونقص و باکیفیت در دوره‌ای طولانی است که باعث جلب اعتماد مشتریان شده و یک نام تجاری را در ذهن آن‌ها حک می‌کند.

برند رولکس اولین نمونه‌های ساعت‌های ضد آب را تولید کرده است

برند رولکس اولین نمونه‌های ساعت‌های ضد آب را تولید کرده است و بر این اساس می‌توان گفت که نوآوری مذکور، در انحصار این برند قرار دارد. ارائه محصولات با کیفیت که مطابق با فناوری‌های روز دنیا انجام می‌شوند، روندی است که نام تجاری رولکس برای نوآوری‌های بیشتر خود در پی گرفته است و در این میان، خصوصا در زمینه‌ی ساعت‌های ضد آب به طور خاص نوآوری‌های قابل توجهی را انجام داده است.
برای مطاله بیشتر:برای موفقیت برندتان به این ۷ سوال پاسخ دهید.


بنابراین باید گفت که یکی از استراتژی‌های مهم برند رولکس که آن را در بین مردم جهان به یک نام تجاری قابل اعتماد تبدیل کرده است، نوآوری‌های قابل توجهی است که در زمینه‌ی تولید محصولات خود ارائه می‌دهد. جالب است بدانید که اولین تبلیغ ساعت‌های ضد آب رولکس در سال ۱۹۲۷ توسط نخستین زن شناگر انگلیسی به نام مرسدس گلیتز صورت گرفت که این ساعت را در طول شنا دور گردن خود انداخته بود و بعد از شنا نیز با همین وضعیت عکسی از او گرفته شد و در صفحه اول روزنامه‌های آن زمان به چاپ رسید. این نوآوری خاص که آغاز تبلیغات آن در سال ۱۹۲۷ بود، کماکان در برنامه‌ی تبلیغاتی برند رولکس قرار داشته و امروزه غواصان و شناگران ماهر دنیای ورزش، از جمله ابزارهای تبلیغاتی آن به شمار می‌روند.
برای مطالعه بیشتر:۶ اصل موفقیت اپل که از ان یک برند جهانی ساخت


رولکس برندی است که در کنار نام‌های خاصی معنا پیدا می‌کند، کمپین‌های تبلیغاتی این برند به خوبی از این موضوع آگاه بوده و همین امر را به یکی از ابزارهای مهم بازاریابی خود تبدیل کرده‌اند. به عنوان مثال، در یکی از تبلیغات این برند، عکس‌های افراد مشهوری را می‌بینیم که ساعت‌های مچی رولکس در دست آن‌ها خودنمایی می‌کند.


مرلین مونرو، مارلون براندو، رابرت دنیرو و… چهره‌‌های مشهوری هستند که مطمئنا تاثیر زیادی بر مخاطبان خواهند گذاشت و بر همین اساس‌ نیز می‌توان گفت که بسیاری از مشتریان برند رولکس، به عنوان ابزارهای تبلیغاتی این برند نیز محسوب می‌شوند. ضمن اینکه امروزه بسیاری از چهر‌های سرشناس ورزش و سینما نیز، معرف ساعت‌های این برند هستند و به طور خاص در کمپین‌های ویدئویی و دیجیتال این برند حضور فعال دارند.
در دنیای امروز که فضای دیجیتال در زندگی مردم نفوذ زیادی یافته است، حضور در رسانه‌های اجتماعی و فعالیت مستمر در فضای دیجیتال از جمله راهکارهای اصلی برند رولکس در جذب مخاطبان جوان‌تر بوده است. چرا که مخاطبان گذشته‌ی برند رولکس، در گروه‌های سنی بالا قرار گرفته‌اند و بر این اساس یافتن مخاطب جوان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های کنونی برنامه‌های تبلیغاتی این شرکت محسوب می‌شود.
همچنین برای مطالعه بیشتر:
بازاریابی ویروسی
بازاریابی دهان به دهان

پاسخ دادن

لطفاً نظرتان را بنویسید
نامتان را وارد نمایید