خانه مدیریت کاربرد اقیانوس ابی

کاربرد اقیانوس ابی

504
0

کاربرد اقیانوس ابی

کاربرد اقیانوس ابی:زندان های شلوغ یکی از مصیبت های دولت ها به حساب می آید؛ با افزایش جمعیت و رشد جرائم زندان های موجود کافی نیست و باید تعداد بیشتری ساخت، کاری که بسیار پرهزینه است.

Image result for blue ocean

از اثربخشی مجازات ها در کاهش جرائم که بگذریم، نگهداری و حفاظت از آنها کار ساده ای نیست؛ در کالیفرنیا از ۱۹۸۰ به این طرف ۲۲ زندان جدید ساخته اند و سالانه ۹ میلیارد دلار هم هزینه روی دست آن ایالت می گذارد.

با این حال اوضاع خیلی رضایتبخش نیست و بسیاری از زندانی ها بعد از اتمام محکومیت هم با توجه به آنکه مهارتی ندارند و از طرف جامعه پذیرفته نمی شوند، دوباره مشغول کار خلاف می شوند (در کالیفرنیا این رقم ۶۵% است)، اما همیشه راه های بهتری هم هست.

Image result for Prison

دولت مالزی در ۲۰۱۰ با چنین مشکلی روبه رو شد، ولی با یک استراتژی متفاوت کار را پیش برد.

مالایی ها دنبال ساخت زندان جدید نرفتند، بلکه از زمین ها و ساختمان های بدون استفاده در پایگاه های نظامی استفاده کردند، این ساختمان ها با توجه به کاربرد نظامی شان زیرساخت امنیتی لازم را دارا بودند و هزینه برپا کردن آنها ۸۵% کمتر از ساخت یک زندان جدید بود و البته ۵۸% هم در اداره آنها صرفه جویی می شد.

گفته شده است که در ۱۰ سال نخست این زندان های جدید ۱ میلیارد دلار صرفه جویی به بار می آورند، اما این زندان ها یک تفاوت اساسی هم دارند؛ تاکید آنها بر بازپروری است، زندانیان آموزش های حرفه ای می بینند و دست به کار تولید محصول هم می شوند.

Related image

آنها این شانس را پیدا می کنند که در ازای فروش محصولاتشان پولی به دست آورند و حتی پس انداز کنند، در واقع این زندان های جدید ترکیبی از زندان و کارخانه اند، نرخ بازگشت به جرم هم ۹۰% کاهش پیدا کرده است.

این نمونه ای موفق از کاربرد نگرش اقیانوس آبی در حل یک مسئله عمومی است؛ منطق آن هم ساده است، فرضیات بنیادین موجود را به چالش بکش و راهی یکسره تازه بساز‼️

اقیانوس ابی

پاسخ دادن

لطفاً نظرتان را بنویسید
نامتان را وارد نمایید