خانه مدیریت کسب و کارهایی که در سال ۲۰۱۸ شانس پیشرفت بیشتری خواهند داشت...

کسب و کارهایی که در سال ۲۰۱۸ شانس پیشرفت بیشتری خواهند داشت (بخش اول)

425
0
کسب و کارهایی که در سال ۲۰۱۸ شانس پیشرفت بیشتری خواهند داشت

کسب و کارهایی که در سال ۲۰۱۸ شانس پیشرفت بیشتری خواهند داشت

کسب و کارهایی که در سال ۲۰۱۸ شانس پیشرفت دارند منجمله بسیاری از حوزه‌های مختلف کسب‌وکار، از پزشکی گرفته تا بازاریابی و انرژی، خود را برای پیشرفت هرچه بیشتر در سال ۲۰۱۸ آماده می‌کنند.

دنیای امروز، دنیای تغییرات و نوسانات است. تحولات جدید در حوزه‌های اجتماعی و تکنولوژیکی به این معنی است که ما شاهد رشد نوآوری در بسیاری از صنایع مختلف هستیم. اگر شما هم در مورد شروع یک کسب‌وکار یا تغییر شغل فعلی‌تان فکر می‌کنید یا اگر صرفاً دوست دارید با پیشرفت‌های جدید دنیا هم‌قدم باشید، به ۸ صنعتی که روندهای جدید سال ۲۰۱۸ هستند، توجه کنید:

Image result for ‫واقعیت مجازی‬‎

واقعیت مجازی

واقعیت مجازی فناوریی است که در آن محیطی مجازی در جلوی چشمان کاربر قرار میگیرد و براساس حرکت سر و بدن آن محیط مجازی تعامل برقرار می کند. به عبارت دیگر هنگامی که یک فرد هدست واقعیت مجازی را بر روی سر خود نصب می کند، در جلوی چشمان خود محیطی را مشاهده می کند که براساس تغییر موقعیت بدنش تغییر می کند و ذهن انسان پس از مدتی می پذیرد که در یک محیط واقعی قرار گرفته است.

Image result for ‫واقعیت مجازی‬‎

واقعیت مجازی یک میدان باز با پتانسیلی بسیار بالا است. بنابراین سخت است که پیش‌بینی کنیم چه صنایعی تحت تأثیر توسعه‌ی آن قرار خواهند گرفت. اگر تقاضای بدیهی گیمرها را کنار بگذاریم، این فناوری در زمینه‌های بهداشت و درمان، آموزش شغلی، آموزش‌وپرورش، بازاریابی دیجیتال و تست‌های ایمنی کاربردهای بالقوه‌ای دارد. گرچه قیمت بالای فناوری‌های VR و AR به این معنی است که هنوز هم بسیاری از مصرف‌کنندگان به آن دسترسی ندارند؛ ولی شکی نیست که این روند در آینده تغییر خواهد کرد. آیا درنهایت مردم به‌جای گوشی‌ هوشمند از هدست‌ واقعیت افزوده استفاده می‌کنند؟ زمان پاسخ این سؤال را به ما می‌دهد.

Image result for Family holidays

تعطیلات خانوادگی داوطلبانه

برای برخی از افراد، تعطیلات فقط فرصتی برای دور شدن از زندگی روزمره نیست، بلکه موقعیتی است که می‌توان به بهبود جهان کمک کرد. صنعت «گردشگری آزاد یا Voluntourism» به‌وسیله‌ی گردشگرانی که می‌خواهند به جهان خدمت کنند، تعریف می‌شود. شرکت‌هایی مثل Peace Corps با برنامه‌هایی از قبیل دیسکاوری, این امکان را برای افراد و خانواده‌ها فراهم می‌آورند که سفرهای داوطلبانه‌ی هدفمندی (به مدت ۲ هفته) داشته باشند و خدمات خود را در زمینه‌های مختلف، باهدف بهتر کردن زندگی جهانی، ارائه کنند. صنعت گردشگری آزاد به‌سرعت در حال پیشرفت است. با در نظر گرفتن ترجیحات جوانان امروز و همچنین رواج هر چه بیشتر دورکاری، این سفرها در آینده‌ای نزدیک رقیب سرسخت تعطیلات سنتی خواهند شد.

Image result for ‫انرژی‌های سبز‬‎

انرژی‌های سبز

طبق آمارهای به ثبت رسیده طی ۳۰ سال گذشته احتیاجات انرژی جهان به مقدار قابل ملاحظه ای افزایش یافته است. در سال ۱۹۶۰ مصرف انرژی جهان معادل ۳/۳Gtoe  بوده است.در سال ۱۹۹۰ این رقم به ۸/۸Gtoeبالغ گردید ، که دارای رشد متوسط سالانه ۳/۳ درصد می باشد و در مجموع ۱۶۶ در صد افزایش نشان می دهد و در حال حاضر مصرف انرژی جهان ۱۰Gtoe/Year  بوده و پیش بینی می شود این رقم در سالهای ۲۰۱۰ و ۲۰۲۰ به ۱۲ و ۱۴ Gtoe/Yearافزایش یابد . این ارقام نشان می دهند که میزان مصرف انرژی جهان در قرن آینده بالا می باشد و بالطبع این سوال مهم مطرح می باشد که آیا منابع انرژی های فسیلی در قرنهای آینده، جوابگوی نیاز انرژی جهان برای بقا، تکامل و توسعه خواهند بودیا خیر؟

انرژی‌های تجدید پذیر هنوز نتوانسته‌اند کاملاً جایگزین سوخت‌های فسیلی شوند؛ ولی بی‌شک چنین روزی فرا خواهد رسید. در طول ۱۰ سال گذشته صنعت انرژی سبز در آمریکا رشد مداومی داشته است و شرکت‌های مطرحی هم در اروپا و چین فعالیت‌های چشمگیر خود را به جهان نشان داده‌اند. در سال‌های آینده انرژی سبز برای بسیاری از مردم به بخش اصلی و مقرون‌به‌صرفه‌ی زندگی تبدیل می‌شود. اتومبیل‌های الکتریکی و سقف‌های مجهز به پنل‌های خورشیدی، نمونه‌هایی از این خدمات هستند.

از طرف دیگر، انرژی‌های تجدید پذیر یک منبع خوب شغلی هم به شمار می‌روند؛ چنانکه در سال ۲۰۱۷ بیش از ۲.۷ میلیون نفر فقط در کشور آمریکا در این صنعت شاغل بوده‌اند. با ساخته‌ شدن کشتزارهای بادی و خورشیدی، یک موقعیت شغلی جدید به ظرفیت ۱۵۰ هزار نفر برای افرادی که در معادن فسیلی مشغول به کارند، مهیا می‌شود. آمار مشاغل انرژی سبز در سراسر جهان به ۹.۸ میلیون نفر می‌رسد.

پاسخ دادن

لطفاً نظرتان را بنویسید
نامتان را وارد نمایید