خانه مدیریت راهکارهایی برای افزایش بهره‌وری جلسات طوفان ذهنی

راهکارهایی برای افزایش بهره‌وری جلسات طوفان ذهنی

644
0
راهکارهایی برای افزایش بهره‌وری جلسات طوفان ذهنی

راهکارهایی برای افزایش بهره‌وری جلسات طوفان ذهنی

طوفان ذهنی:طوفان ذهنی رویکردی غیر رسمی و آرام جهت حل مشکلات توسط تفکر ذهنی می باشد و افراد را تشویق می کند با افکار و ایده هایی که در ابتدا عجیب به نظر می رسند ، رو به رو شوند . بعضی از این ایده ها می توانند به عنوان راه حل های خلاقانه ای برای مشکلات در نظر گرفته شوند بنابر این ، این روش کمک می کند از سطح تفکرات روزمره فراتر برویم.

Image result for Brainstorming

طی جلسات طوفان ذهنی از هیچ ایده ای نباید تمجید یا انتقاد شود زیرا قضاوت و تجزیه تحلیل در این مرحله خلاقیت را محدود می کند. در انتهای جلسه ایده ها ارزیابی می شوند در این مرحله است که راه حل ها کشف شده و مورد استفاده قرار می گیرندImage result for Brainstorming

? از منبع خارجی برای الهام گرفتن استفاده کنید
برخی اوقات برای رسیدن به ایده‌های مناسب، محیط و اهداف شرکت خودتان کافی نیست. در این مواقع باید خارج از چهارچوب برند خود به دنبال راه‌ حل باشید.

? حرکت کنید
عموم جلسات کاری در حال سکون و در میانه‌ی روز (پس از نشستن‌ طولانی‌مدت کارمندان) برگزار می‌شوند. کارشناسان و فعالان دنیای کسب و کار معتقدند حرکت کردن، جریان خون را به‌ صورت منظم درمی‌آورد و در نتیجه ایده‌ها به بهترین شکل به ذهن شما خطور می‌کنند. شاید کمی پیاده‌روی پیش از جلسه‌ی طوفان ذهنی، شما را با ایده‌های متنوع شگفت‌زده کند.

Image result for Brainstorming

? ایده‌ها را محدود نکنید
در جلسات طوفان ذهنی باید اجازه‌ی ارائه‌ی همه نوع ایده‌ها را به افراد بدهید. آن‌ها را محدود نکنید و به دنبال این نباشید که بهترین ایده را سریعا پیدا کنید. به بیان دیگر با فرض این که همه‌ی ایده‌ها خوب هستند، تمامی نظرات را یادداشت کنید. به‌طور قطع در پایان بسیاری از آن‌ها گلچین و انتخاب می‌شوند.

? کلمه‌ی «اما» را حذف کنید
استفاده از این کلمه نوعی محدودیت ایجاد می‌کند. شما با استفاده از آن به دنبال دلایلی برای اجرایی نبودن ایده‌ی افراد هستید. به بیان دیگر با گفتن «اما» در تلاش هستید تا ایده‌ها را حذف کنید. این کار با موارد قبلی متضاد است و جریان خلاقیت را از بین می‌برد. این کلمه را با کلمه‌ای مثبت مانند «بله» جایگزین کنید.

Image result for Brainstorming

بیشتر بخوانید:

۱۵ نکته که کارتان را لذت بخش تر میکند(بخش اول)

۱۵ نکته که کارتان را لذت بخش تر میکند(بخش دوم)

۱۵ نکته که کارتان را لذت بخش تر میکند(بخش سوم)

۱۵ نکته که کارتان را لذت بخش تر میکند(بخش چهارم)

 

پاسخ دادن

لطفاً نظرتان را بنویسید
نامتان را وارد نمایید