خانه مدیریت ۱۵ نکته که کارتان را لذت‌بخش‌تر می‌کند(بخش دوم)

۱۵ نکته که کارتان را لذت‌بخش‌تر می‌کند(بخش دوم)

310
0
۱۵ نکته که کارتان را لذت‌بخش‌تر می‌کند

۱۵ نکته که کارتان را لذت‌بخش‌تر می‌کند

۱۵ نکته که کارتان را لذت‌بخش‌تر می‌کند: آیا محیط کارتان متناسب با علایق و سلایق‌تان نیست؟ شما می‌توانید با روش‌های زیر، محیط کار را به‌نفع خودتان تغییر دهید. مطمئن باشید تک‌تک ما توانایی ایجاد تغییر در زندگی و حل مشکلات پیچیده این کره‌ی خاکی را داریم. فقط کافی است، همت کنیم و بخواهیم. پس با ما همراه باشید تا ۱۵ روش مثبت‌اندیشی درمحیط کار را با هم مرور کنیم.

۴. کار مختص اداره است و بس
دلیل شما از کارکردن زیاد هر چه که باشد، عواقب خیلی بدی برای سلامت جسمی و روحی‌تان خواهد داشت. اگر مدام کار کنید و پس از بازگشت به منزل نیز کارکردن را ادامه بدهید، تمام انگیزه‌ و انرژی‌تان را از دست خواهید داد.
شما لازم دارید تا بین کار و زندگی خود تعادل برقرار کنید و زمانی را به خود، خانواده و تفریح و سرگرمی اختصاص بدهید. اگر کارتان در اداره ناتمام مانده است، آن را به خانه نبرید بلکه انجام کار عقب‌مانده را به اول وقت روز کاری بعد منتقل کنید. کار بخش مهمی از زندگی هر فرد را دربرمی‌گیرد اما نباید بگذارید استراحت‌تان را خدشه‌دار و شما را به فردی کسل و خسته تبدیل کند.

۵. ارتباط با همکاران را تقویت کنید
یکی دیگر از راه‌های مثبت‌اندیشی در محیط کار این است که بتوانید با همکاران‌تان ارتباط برقرار کنید. لازم نیست خیلی با همه خودمانی بشوید اما همین‌که باهم در ارتباط باشید، دورهم و فارغ از مسائل کاری، گاهی باهم حرف بزنید و چیزی بخورید کافی است و حال‌تان را در محیط کار بهتر خواهد کرد.

۶. در برنامه‌های غیرکاری شرکت کنید
خودتان را از برنامه‌های غیرکاری که همکاران ترتیب می‌دهند جدا نکنید. شما هم در برنامه‌هایی مانند شام و ورزش که همکاران‌تان بعد از کار و در محیط خارج از اداره صورت می‌دهند، شرکت کنید.
با همکاران و افراد حاضر در اداره بیشتر بجوشید و اجازه بدهید که شما را یکی از خود بدانند. این کار باعث تقویت ارتباطات و همچنین فراغ از سنگینی مسئولیت‌های شغلی می‌شود.

۷. محیط کار را دل‌نشین کنید
مثبت‌اندیشی در محیط کار با داشتن فضایی دل‌نشین و خوشایند ایجاد می‌شود. فرقی نمی‌کند که محوطه‌ی کاری مختص به شما اتاقی بزرگ است یا میز و صندلی کوچک. درهرحال با شناخت محدودیت‌ها و اجازه از مدیر، سعی کنید تغییراتی دل‌نشین ایجاد کنید.
مثلا می‌توانید پوسترهای زیبا بیاویزید یا عکسی از خانواده‌تان روی میز بگذارید. حتی اگر به‌جای لیوان و استکان‌های آبدارخانه از ماگ و فنجان مخصوص‌به‌خود استفاده کنید، بازهم در تغییر فضا و بهتر شدن روحیه خود گامی ساده اما مثبت و مؤثر برخواهید داشت.

۱۵ نکته که کارتان را لذت‌بخش‌تر می‌کند(بخش اول)

پاسخ دادن

لطفاً نظرتان را بنویسید
نامتان را وارد نمایید