خانه مدیریت معرفی و تاریخچه فوربز (Forbes)

معرفی و تاریخچه فوربز (Forbes)

1535
0
مجله فوربز

معرفی و تاریخچه مجله فوربز (Forbes)

مجله فوربز:یکی از قدرتمند ترین مجله های دنیا را میتوان برشمرد.

Image result for forbes

فوربز یا فوربس (تلفظ اشتباه) ، (Forbes) که مجله و لیست های آن از شهرت بالایی برخوردار می باشد، شرکت رسانه ای و انتشاراتی آمریکایی است که در سال ۱۹۱۷ توسط برتی چارلز (بی . سی) فوربز (Bertie Charles “B.C.” Forbess) تاسیس شد.

Image result for forbes

امروزه مجله فوربز هر دو هفته یک بار منتشر می‌شود و یکی از مشهورترین مجله‌های اقتصادی آمریکا و جهان بشمار می‌آید. مهم‌ترین رقبای فوربز، مجله فورچون (Fortune) و بلومبرگ بیزنس ‌ویک (Bloomberg BusinessWeek) می‌باشند. شرکت فوربز هم‌اکنون متعلق به خانواده فوربز است. شعار این مجله ابزار سرمایه داریی “The Capitalist Tool” است. مدیر عامل اجرایی فوربز مایک پرلیس  (Mike Perlis) و نایب رئیس هیات مدیره آن کریستوفر فوربز (Christopher Forbess) می باشد.

Image result for forbes

بی. سی. فوربز  زاده اسکاتلند و یک کارآفرین، روزنامه‌نگار، نویسنده و ناشر آمریکایی بود، که در سال ۱۹۱۷ مجله فوربز را تاسیس نمود. وی مقاله‌نویسی برجسته در زمینه مسائل اقتصادی بود و پیش از راه‌اندازی مجله فوربز، سال‌ها برای مجله هرست (Hearst) قلم می‌زد. شریک او والتر دری (Walter Drey) نیز مدیر مجله وال استریت (Wall Street) بود. فوربز منابع مالی را تامین می نمود و والتر دری نیز با تخصص بالایش در صنعت نشر، تخصص اش را در اختیار این مجله قرار می داد. نامم اصلی مجله فوربز (Devoted to Doers and Doings) به معنی مخصوص کارها و کننده ها بوده است. در ادامه فعالیت این مجله دری به عنوان قائم مقام ریاست و بی سی فوربز به عنوان سردبیر انجام وظیفه می نمودند ، شغلی که بی سی فوربز تا آخر عمر به آن مشغول بود و از سال ۱۹۵۴ پسران ارشدش بروس چارلز فوربز (Bruce Charles Forbes) و مالکولم استیونسن فوربز (Malcolm Stevenson Forbes) این مقام را در اختیار گرفتند. بروس در زمان تصدی اش تا سال ۱۹۶۴ با تکیه بر قدرت بازاریابی اش تیراژ مجله را به دو برابر رساند. این مجله با گسترش فعالیت هایش و پوشش رویداد های مالی در دنیا به یکی از نشریات مهم اقتصادی تبدیل شده است.

Image result for forbes

این انتشارت علاوه بر مجله فوربز و مجله مرتبط با سبک زندگی اش فوربز لایف (Forbes Life) نشریات دیگری نظیر فوربز آسیا (Forbes Asia)، راهنمای سفر فوربز Forbes Travel Guide و ۱۵ مجله با زبان محلی نیز منتشر می نماید. استیو فوربز (Steve Forbes) مدیر عامل و سر دبیر ارشد فوربز (همچنین فرزند ماکولم و برادر کریستوفر فوربز) و نویسندگان شرکت فوربز، برنامه های تلویزیونی و رادیویی را ترتیب داده اند که در ارتباط با راهنمایی سرمایه گذاران می باشد، برنامه فوربز در فاکس (Forbes on Fox) که از شبکه فاکس پخش می شود و برنامه فوربز در رادیو (Forbes On Radio). از دیگر سازمان های زیر مجموعه می توان به گروه کنفرانس های فوربز (Forbes Conference Group) ، گروه مشاور سرمایه گذاران فوربز (Forbes Investment Advisory Group) و شرکت رسانه ای فوربز (Forbes Custom Media) اشاره نمود. این شرکت مجله و سایت فوربز زنان (Forbes Woman) را زیر نظر مویرا فوربز (Moira Forbes) دختر استیو اداره می نماید.

Image result for forbes

در سال ۲۰۱۴ مجله فوربز اعلام نمود که با شراکت ماز (Maz) سازنده اپلیکیشن، یک اپلیکیشن به نام استریم (Stream) را ارائه داده که کاربران می توانند در این شبکه اجتماعی مطالب مرتبط با این مجله و سایت فوربز Forbes.com را اشتراک بگذارند.

این نشریه با بررسی و ارزیابی شرکت های بزرگ و افراد ثروتمند لیست های ماهانه و سالانه ای را ارائه می دهد که در دنیای تجارت از جایگاه ویژه ای برخوردارند. از فهرست های این نشریه می توان به لیست جهانی فوربز ۲۰۰۰ (Forbes Global 2000)، فهرست قدرت‌مندترین زنان جهان فوربز (Forbes list of The World’s 100 Most Powerful Women) و لیست ثروتمندترین افراد جهان (The World’s Billionaires) اشاره نمود

۱۵ نکته که کارتان را لذت بخش تر میکند(بخش اول)

پاسخ دادن

لطفاً نظرتان را بنویسید
نامتان را وارد نمایید