خانه متفرقه پیشرفت هند

پیشرفت هند

752
0
پیشرفت هند

 پیشرفت هند

پیشرفت هند:امروز هندوستان کشوری است با قدرت تولید داخلی بسیار بالا که در بسیاری از آمارهای تولید، رتبه‌های یک رقمی در دنیا دارد. البته این قدرت بالای تولید را تا حدی مرهون خاک حاصلخیز و آب فراوان خود است، اما از یاد نباید برد که هند، صادرات میلیون‌ها تن محصولات کشاورزی و تولیدات صنعتی را پس از تأمین نیاز داخلی خود  نیاز جمعیتی که یک هفتم جمعیت دنیا هستند  انجام می‌دهد.

Image result for India

در خصوص اقتصاد و بازار هند در یک جمله می‌توان گفت که هندوستان کشوری است که در آن همه چیز از همه نوع و به مقدار بسیار فراوان وجود دارد. رقابت در بازارهای این کشور در جذب مشتری است و نه در تأمین نیازمندی های او. بازارهای این کشور تقریباً هیچ‌گاه با رکود مواجه نیستند.

در رابطه با قدرت خرید مردم می‌توان گفت قشر متوسط این کشور که معادل کارمندان ایرانی می‌شوند، اغلب به راحتی از پس هزینه‌های معمول زندگی بر می‌آیند و بسیاری از آن‌ها نیز، قادر به پس انداز حدود یک سوم حقوقشان هستند. با حقوق دو ما‌هشان می‌توانند یک خودروی مناسب دست دوم بخرند و تقریباً هر روز هفته، یک نوع لباس متفاوت می‌پوشند. البته وجود میلیون‌ها فقیر با درآمد روزانه ی بسیار کم را نباید نادیده گرفت که محصول رشد بالای جمعیت٬ عدم توزیع مناسب ثروت٬ وجود نظام طبقاتی و سواد پایین به خصوص در بین روستاییان این کشور است.

Image result for India

در خصوص نحوه‌ی تأمین بازار، مغازه داران نه  فقط برای کالاهای لوکس بلکه  خوراکی ها و میوه ها را هم  با ترغیب و حتی بزور شما چذب می می کنند مقلا  اگر در خیابان از جلوی چند مغازه‌ی مرغ فروشی رد شوید هر یک از فروشنده‌ها با اشاره یا با صدا شما را به طرف خود می‌کشانند و پس از جذب شما، همان جا مرغ را برایتان ذبح٬ تمییز و قطعه قطعه کرده و با احترام تحویل شما می‌دهند.

لری سامرز/رئیس پیشین دانشگاه هاروارد در مورد پیشرفت هند مقاله ای ارائه داد:
✳️ یک زمانی همین هند، در سال ۱۹۹۱، مخفیانه و با هزار بدبختی، یک میلیارد دلار طلا بار کشتی میکرد و به لندن میفرستاد تا با وثیقه قرار دادن آن، وامی برای پرداخت حقوق ماهیانه کارمندان خود دست و پا کند.

✳️ هند در همان سال با هزار بدبختی به دنبال وامی ۳ میلیارد دلاری از بانک جهانی بود و بانک با صد ناز و کرشمه پرداخت آنرا به اجرای برنامه‌های مد نظر خود در هند منوط کرده بود؛ استراتژیی که آمریکا نقش فعالی در شکل دهی آن داشت.

Image result for India

✳️ و اکنون در سال ۲۰۱۷، همان هند که زمانی با بدبختی وام میگرفت، یک صندوق ارزی با ۳۸۰ میلیارد دلار سرمایه دارد که عمدتا در اوراق خزانه داری آمریکا سرمایه گذاری شده و سالی یک درصد نیز بابت همین قرضی که به آمریکا داده از این کشور سود میگیرد؛ سودی برابر حداقل ۳ میلیارد دلار در سال.

✳️ و همان هند، اکنون خود سالی ۵ الی ۶ میلیارد دلار به دیگر کشورها کمک می کند.

پاسخ دادن

لطفاً نظرتان را بنویسید
نامتان را وارد نمایید