خانه مدیریت ۱۵ نکته برای مدیران جدید

۱۵ نکته برای مدیران جدید

433
0
15 نکته برای مدیران جدید

۱۵ نکته برای مدیران جدید

۱۵ نکته برای مدیران جدید ترجمه شده توسط گروه پژوهشی مدیریت ایران است که توسط  دن مکارتی در سال ۲۰۱۷ میلادی نوشته است.

ترفیع مقام برای اولین بار هم نشاط ‌آور و هم چالش‌انگیز است . این کار هوشیاری شمارا برای بالا بردن نردبان شرکت نشان میدهد، اما انتقال به نقش جدید شما به معنای تسلط بر یک مجموعه مهارت جدید می‌باشد. مهم نیست که چه نوع کسب‌ وکار و یا می‌دانید در آن کار می‌کنید ، این پانزده نکته به شما کمک می‌کند در مدیریت جدید یاد بگردید .

ادبیات نظری منابع انسانی (با رویکرد  تعالی محور)

۱. قبل از ارتقا آماده شوید

این ممکن است ضد شهودی باشد ( و بسیاری از موارد ممکن است خیلی دیر باشد ) اما اگر شما در آستانه ترفیع مقام هشتید ، چیزهایی هستند که می‌توانید برای رسیدن به نقش جدید خود از جمله خواندن بر روی موضوع ، فراگیری دوره های اموزشی و یادگیری از دیگران انجام دهید .

اگر به شما پیشنهاد ترفیع داده شود و شما آماده نیستید ، ممکن است بخواهید خودتان را به خاطر این که اماده نیستید مقام راقبول بنمایید ، به خودتان لگد بزنید.

ادبیات نظری منابع انسانی (با رویکرد  تعالی محور)

۲. تشخیص این که یک شغل جدید است

حتی با وجود اینکه شما به احتمال زیاد در اداره‌ای ترفیع گرفتید که می‌گوید شما بهترین مهندس هستید ، دیگر مهندسی با مهارت شما نیستید ؛ در حالی که شما مدیر هستید و باید بر کار مهندس ها نظارت کنید.

در حالی که شما ممکن است به شغل جدید خود تسلط نداشته باشید ، سابقه موفقیت در آن حوزه را دارید ، به طوری که روی توانایی خود در تسلط بر کار تمرکز کنید .

ادبیات نظری سیستم برنامه ریزی منابع انسانی

۳. مدیریت موقعیتی یاد بگیرید

این یک مهارت ضروری برای هر مدیری است . اساسا , رهبری موقعیتی یک مدل برای درک چگونگی مدیریت هر یک از کارمندان است , بسته به اینکه چقدر مسیر نیاز دارند .

۴. به طور جدی کارمندان خود را بشناسید

زمانی را با هر کارمند سپری کنید و شغل خود را بشناسید ، اهداف شغلی ، نقاط قوت ، نقاط ضعف و البته نقاط ضعف را دوست داشته باشید ، اما آن را متوقف کنید . اگر شما نام فرزندان و حیوانات خانگی خود را بدانید ، جایی که آن‌ها زندگی می‌کنند و هر چیز دیگری که برای آن‌ها مهم است ، اساس اعتماد به نفس را خواهید ساخت .

ادبیات نظری سیستم برنامه ریزی منابع انسانی

۵. یادگیری و تمرین فعال را یاد بگیرید.

اگر شما باید تنها یک مهارت مهم برای موفقیت خود را به عنوان یک مدیر انتخاب کنید ، این به آن معنی است که گوش دادن , به عنوان یک رهبر ، مهم‌ترین مهارت است .

۶. یاد بگیرید که جزئیات را رها کنید.

بر روی تصویر بزرگ تمرکز کنید و آنچه کارمندان شما به صورت روزانه انجام می‌دهند و اینکه آیا آن‌ها وظایفی را که برایشان تعریف کرده اید به خوبی انجام می دهند.

به یاد داشته باشید که برای انجام کار قدیمی خود پول پرداخت نمی‌کنید تا زمان  را به کارکنان خود واگذار کنید .

۷. شما یک رئیس هستید نه یک دوست

یکی از شایع‌ترین اشتباه‌ات ، این است که آن‌ها سعی می‌کنند با کارمندان خود دوست شوند .

این به ویژه زمانی سخت است که شما بر روی هم رده های  خود ترفیع پیدا می‌کنید ، و حالا دوستانتان را مدیریت می‌کنید که زمانی هم رده بودند .و الان شما مدیر انها هستید و ترفیع یافته اید.

شما اکنون در موقعیت قدرت هستید و با یک کارمند دوست می‌شوید و نه یک فرد دیگر درک از تعصب ایجاد می‌کنید .

شما می‌توانید در خارج از دفتر دوست باشید ، اما در حالی که در دفتر ، تعامل حرفه‌ای را حفظ کنید .

۸. شگفت‌زده نشوید که آیا کارگران سابق برخی ” مسائل ” دارند

مدیران جدید اغلب از کشف برخی از عملکرد و مسائل شخصی که رئیس قبلی بود شوکه می‌شوند . ممکن است فکر کرده باشید که دونا یک کارمند بامزه و دوست‌داشتنی بود ، اما حالا می‌دانید که دونا جین  ودیوا با هم مشکل دارندو شما باید جایی را انتخاب کنید که دیوا از آنجا خارج شود و با دونا جین دوباره با هم ارتباط برقرار کند .

۹. یاد بگیرید که با مسائل عملکرد مقابله کنید

رئیس قبلی شما ممکن است مشکلات عملکرد ضعیف را بی اهمیت بشمارد . بخشی از شغل جدید شما یک روش سازگار و موثر برای مقابله با کارمندانی است که به خوبی کارشان را انجام نمی دهند.

۱۰. درمان هر کارمند با احترام

شما ممکن است در موقعیت بهتری باشید اما نسبت به هیچ ‌کس برتری ندارید . همه مستحق این هستند که با وقار و احترام رفتار کنند و اگر از این کار چشم ‌پوشی کنید ، بیشتر عزت ‌نفس خود را از دست خواهید داد .

۱۱. از سه کلمه جادویی استفاده کنید : ” چه فکر می‌کنید ؟ “

این یک نقل‌قول محبوب از معلم مدیریت تام پیترز است . درخواست از کارمندانتان برای ایده‌های خود ، نمایش نهایی احترام و قدرت بخشیدن به آن‌ها است تا مشکلات خود را حل کنند .

۱۲. توجه به تیم جدیدتان

در حالی که شما ممکن است رهبر تیم باشید ، تیم مدیریت مدیر شما  در حالی که شما اکنون عضو یک تیم برنده هستید ؛. مدیریت از کنار ایستاندن  به اندازه مدیریت و بالا بردن نقش تان  اهمیت دارد .

در دسترس باشید و قابل‌مشاهده باشید .

هر چه بیشتر درگیر شوید و با تیم خود درگیر  می شوید ، انگیزه بیشتری برای انجام کارهای خوب خواهید داشت .

مردم‌دوست دارند که بخشی از چیزی بزرگ ‌تر از خودشان باشند و همچنین باید بدانند که انها  کاپیتان کشتی را در اختیار دارد .

۱۴. برنامه‌ریزی جلسات انفرادی به عنوان جلسات تیم

شما باید با پرسنل تان به صورت خصوصی ارتباط برقرار کنید تا ببینید که آیا مشکلی وجود دارد که شما از آن آگاه نیستید یا خیر .

همچنین به تمام اعضای تیم تان نیاز دارید تا با یکدیگر تعامل داشته باشید .

۱۵. نقش خود را به عنوان یک رهبر بپذیرید

رهبری می‌تواند مسئولیت فوق‌العاده و ارزشمندی باشد .

هیچ وقت نباید این کار را سرسری یا بدیهی انجام دهید .

منبع:https://www.thebalance.com/tips-for-new-managers-part-1-2275957

پاسخ دادن

لطفاً نظرتان را بنویسید
نامتان را وارد نمایید