خانه مدیریت ۱۵ نکته که کارتان را لذت‌بخش‌تر می‌کند(قسمت چهارم)

۱۵ نکته که کارتان را لذت‌بخش‌تر می‌کند(قسمت چهارم)

119
0
۱۵ نکته که کارتان را لذت‌بخش‌تر می‌کند

۱۵ نکته که کارتان را لذت‌بخش‌تر می‌کند

۱۵ نکته که کارتان را لذت‌بخش‌تر می‌کند:آیا محیط کارتان متناسب با علایق و سلایق‌تان نیست؟ شما می‌توانید با روش‌های زیر، محیط کار را به‌نفع خودتان تغییر دهید. مطمئن باشید تک‌تک ما توانایی ایجاد تغییر در زندگی و حل مشکلات پیچیده این کره‌ی خاکی را داریم. فقط کافی است، همت کنیم و بخواهیم. پس با ما همراه باشید تا ۱۵ روش مثبت‌اندیشی درمحیط کار را با هم مرور کنیم.

Image result for job

۱۲. در اشتباهات‌تان نمانید
برای همه‌ی ما پیش آمده است که در جمع یا محیط کار اصطلاحا ناخواسته کار اشتباهی انجام داشته باشیم؛ مثلا اشتباهات کلامی و رفتارهایی که کمی معذب‌کننده هستند. مثلا به‌جای اینکه بگویید مرخص می‌شوم، گفته‌اید تشریف می‌برم. خب این اشتباهات برای همه پیش می‌آیند. البته که بهتر است حواس‌مان را جمع کنیم و اشتباه نکنیم اما اگر هم اتفاقی مشابه رخ داد، خود را سرزنش نکنید. از اشتباهات‌تان بگذرید.

Image result for job

۱۳. برای موفقیت‌ها خود را تشویق کنید
وقتی به دستاورد مثبت می‌رسید یا موفقیتی در کارتان حاصل می‌شود، حتما به خود جایزه و پاداش بدهید. مهم نیست چه جایزه‌ای برای خود درنظر می‌گیرید. این پاداش هر قدر هم کوچک باشد، اثرات مثبت زیادی در روحیه‌تان خواهد داشت. تشویق خود، راهی برای ایجاد مثبت اندیشی در محیط کار تلقی می‌شود.

Image result for job

۱۴. با افراد مثبت در ارتباط باشید
یکی از مهم‌ترین روش‌های مثبت اندیشی در محیط کار و زندگی معاشرت با افراد مثبت‌اندیش است. از افراد منفی گرا خود را دور نگه دارید. اینها خود را خسته و بی‌انرژی کرده‌اند و شما را نیز تحت تأثیر قرار خواهند داد.
اگر ناگزیر به معاشرت با افراد منفی‌باف در محل کار هستید، سعی کنید قوی بمانید و از آنها اثر نگیرید و با ارائه رفتارهای شاد و مثبت آنها را هم تغییر بدهید.

Image result for job

۱۵. بیشتر لبخند بزنید
اگر لبخند بزنید، حتی در صورتی‌که واقعا شاد نیستید، نیز اثرات مثبتی برای‌تان به‌ارمغان می‌آید. لبخند و شادی ناخودآگاه شما را از حالت خسته و عبوس دور می‌کند. پس سعی کنید همیشه در ارتباط با مشتری، همکار، ارباب رجوع، مدیر و … لبخند بر لب داشته باشید و اثرات معجزه‌آسای لبخند زدن را ببینید. لبخندزدن نه‌تنها کلید مثبت‌اندیشی در محیط کار بلکه کلید زندگی سالم و شادی است. از قدیم گفته‌اند، بخند تا دنیا به تو بخندد.

۱۵ نکته که کارتان را لذت‌بخش‌تر می‌کند(بخش اول)

۱۵ نکته که کارتان را لذت‌بخش‌تر می‌کند(بخش دوم)

۱۵ نکته که کارتان را لذت‌بخش‌تر می‌کند(بخش سوم)

پاسخ دادن

لطفاً نظرتان را بنویسید
نامتان را وارد نمایید