خانه مدیریت ۱۵ نکته که کارتان را لذت‌بخش‌تر می‌کند(بخش اول)

۱۵ نکته که کارتان را لذت‌بخش‌تر می‌کند(بخش اول)

308
0
۱۵ نکته که کارتان را لذت‌بخش‌تر می‌کند

۱۵ نکته که کارتان را لذت‌بخش‌تر می‌کند

۱۵ نکته که کارتان را لذت‌بخش‌تر می‌کند:آیا محیط کارتان متناسب با علایق و سلایق‌تان نیست؟ شما می‌توانید با روش‌های زیر، محیط کار را به‌نفع خودتان تغییر دهید. مطمئن باشید تک‌تک ما توانایی ایجاد تغییر در زندگی و حل مشکلات پیچیده این کره‌ی خاکی را داریم. فقط کافی است، همت کنیم و بخواهیم. پس با ما همراه باشید تا ۱۵ روش مثبت‌اندیشی در محیط کار را با هم مرور کنیم.

۱. مدام درحال یادگیری باشید
اینکه دوران درس و دانشگاه تمام شده است، اصلا و ابدا به این معنا نیست که می‌توانید با یادگیری خداحافظی کنید. سعی کنید مدام درحال یادگرفتن باشید. یکی از راه‌های مثبت‌اندیشی در محیط کار تلاش برای افزودن به دانش و مهارت‌ها و تقویت رزومه‌ی کاری است.
سعی کنید تجربه‌های تازه کسب کنید، مثلا در سخنرانی کاری شرکت کنید یا برای همکاران تازه‌وارد اوضاع و مسئولیت‌هایشان را شرح بدهید. اگر امکان دریافت آموزش‌های مستقیم درباره‌ی شغل‌تان وجود ندارد، می‌توانید با قرارگرفتن در کنار سایر همکاران و مدیر، چیزهای تازه بیاموزید.

۲. به دیگران آموزش بدهید
شما دوست دارید که سایر همکاران و مدیرتان به شما چیزهای تازه یاد بدهند، پس درنظر بگیرید که شما هم به سایرین کمک کنید و چیزهای تازه یاد بدهید. سعی کنید به دیگران آموزش بدهید و دانسته‌هایتان را به‌اشتراک بگذارید.
کمک‌کردن به دیگران به شما احساس خوبی منتقل می‌کند. ضمنا اگر به همکارتان توضیحات آموزشی مرتبط با کارش را یک‌بار دقیق و روشن ارائه کنید، دیگر مدام و در حین کار مزاحم‌تان نخواهد شد.

۳. به خود استراحت بدهید
اگر پیوسته و بی‌وقفه کار کنید، خسته و فرسوده خواهید شد. هر ۲ ساعت یک‌بار به خود استراحت بدهید. نگذارید تا فشار کاری تمرکز شما را از بین ببرد و انگیزه‌هایتان را بکشد. هر چندساعت از پشت میز بلند بشوید، کمی راه بروید و هوایی تازه تنفس کنید. استراحت ۵ تا ۱۵ دقیقه‌ای کافی است. در این مدت زمان اندک، می‌توانید تجدیدقوا کنید و باانرژی به کارتان بازگردید.

پاسخ دادن

لطفاً نظرتان را بنویسید
نامتان را وارد نمایید